Wynik RTG płuc 2-letniego dziecka

Witam. Dostałam wynik z orazu RTG mojego dwuletniego dziecka. W rzucie obu płuc ,glownie wnek i czesci okolownekowych obu pluc,przysrodkowych czesci prawego pluca oraz lewego gornego pola plucnego widoczne rozsiane nieregularne i drobnopolamkowe ,czesciowo zlewajace sie cienie.Obraz RTG moze odpowiadac srodmiazszowym zmiana zapalnym.Poza tym widoczne pola plucne i cien srodkowy w granicach normy.Boczne skrzywienie fragmentycznie widocznego kregoslupa piersiowego do weryfikacji klinicznej.Pomocy

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.