Wynik RTG płuc 58-letniej osoby do analizy

Witam Mam 58 lat Długo paliłem papierosy ,teraz juz nie pale Zrobiłem przeswietlenie płuc i wynik jest taki : zacienienie górnego pola płata prawego z obecnością zmiany guzkowej , zmian pasmowatych i włóknistych sięgających górnego bieguna wnęki, zmiany poswoiste , nie mozna wykluczyć współistnienia zmian o innym charakterze. Cechy rozedmy płuc ze zwłóknieniem u podstawy ,serce w normie ,przepona i konty wolne. Co to moze oznaczac

Piotr Pilarski

Zmiana guzkowa jest niepokojąca. Sugeruję udać się z wynikiem do lekarza kierującego.

Pozdrawiam.