Wynik RTG płuc i niewielkie smużkowate wzmożenie rysunku płucnego

Proszę o interpretację wyników badań prześwietlenia płuc RTG: "Niewielkie smużkowate wzmożenie rys. płucnego w przyśrodkowej części dolnego płuca lewego mogące odpow. obecności nielicznych zmian zapalnych lub zapalnych zmian zejściowych do dalszej weryfikacji klinicznej. Poza tym narządy kl. piersiowej rtg bez zmian." Czy te "niewielkie smużkowate wzmożenie rysunku płucnego" to trwała zmiana? Pozdrawiam

Witam serdecznie,

To zmiany sugerujące stan zapalny lub zmiany pozapalne. Mówiąc prościej albo wystąpił u Pana stan zapalny w trackie wykonywania badania RTG lub wystąpił on w niedalekiej przeszłości. Dalszą weryfikację (ocenę) musi wykonać lekarz prowadzący (kierujący na badanie), który na podstawie badania RTG oraz badania klinicznego postawi ostateczne rozpoznanie.

Pozdrawiam.