Wynik RTG płuc u 4,5-latka po obustronnym zapaleniu płuc

Witam Serdecznie, Proszę o interpretację wyniku RTG mojego dziecka. Wiek 4,5 roku. Przebyte obustronne zapalenie płuc J18.8 w styczniu 2015. RTG wykonane 2015.06.11 Opis: "Dyskretne wzmożenie rysunku podścieliska w przyśrodkowych partiach płuca prawego. Nieżytowa wnęka prawa.W porównaniu z badaniem ze stycznia zmiany mniej nasilone". Obecnie od 2 tyg. mokry nasilający się kaszel, katar, poci się w nocy, temp. ma ok. 37 stopni, od 2 miesięcy powiększone węzły chłonne podżuchwowe i ból gardła.

Aleksander Ropielewski

Należy poszeżyć diagnostykę obrazową o TK klatki piersiowej oraz skontaktować się z pulmunologiem. Wygląda na to, że doszło do kolejnej infekcji lub powikłania poprzedniego zapalenia płuc.