Wynik RTG płuc u 6-latka

Witam czy mogłabym prosić o pomoc w interpretacji wyniku rtg mojego 6 letniego syna- od kilku miesięcy stale przeziębiony, do tego doszło utkanie na noge- w rezonansie wyzszla zmiana na okostnej a teraz doszedł kaszel- oto wynik rtg pluc- brak zmian ognis. w plucach, nieco wzmożony rysunek okołooskrzelowy w patich przywnekowych pluc, wneki szerokie, powiększ. wezly chłonne. serce w normie.bede wdzieczna za pomoc

Szanowna Pani,
niestety nie są to zmiany charakterystyczne dla konkretnej choroby. Niewielkie zmiany okołooskrzelowe najczęściej są wynikiem zapalenia, które wg opisu Pani ma miejsce. Potwierdza to powiększenie węzłow chłonnych. Należy wykonać podstawowe badania krwi i ocenić stan kliniczny dziecka tj dokładnie zbadać.
z poważaniem,
J.Zachwieja