Wynik RTG stóp a ich bolesność

Witam, RTG stóp wykazał miernego stopnia płaskostopie poprzeczne obu stóp ,zmiany zwyrodnieniowe w stawach MTP I-ych z osteofitami na krawedziach stawowych ,nieco koślawe ustawienie palucha lewej stopy oraz ostrogi podeszwowe obu stóp.Od dłuższego czasu bolą mnie stopy, czasami aż utykam na prawa stopę .Czy jest to spowodowane www zmianami i jak można to leczyć?

Witam,
polecam odpowiednie obuwie ewentualnie wkładki ortopedyczne i w celu zniesienia dolegliwości zabieg fali uderzeniowej (5-7 zabiegów) , jesli nie ma Pani w okolicy mozliwosci wykonania fali uderzeniowej to może ultradźwięki .
Pozdrawiam