Wynik RTG stopy po odnowieniu kontuzji

Witam. Otrzymałam dziś zdjęcie rtg stopy, ponieważ odnowiła mi się kontuzja, którą miałam ponad 9 lat temu (skręcenie w prawej nodze w stawie skokowym). Kostka jest spuchnięta i boli utrudniając chodzenie.Nie uderzyłam się w nią ani nic.Przez noc opuchlizna schodzi a wystarczy że zrobię parę kroków znowu jest spuchnięta.Nie wiem jak wkleic zdjęcia które dostałam.Wizytę u ortopedy mam dopiero za 3 tyg. a noga b. boli....

Dzień dobry,
jak rozumiem, skręciła Pani ponownie nogę w stawie skokowym.
Trzeba mieć świadomość, że raz skręcona "kostka" oznacza ryzyko kolejnego urazu. Ryzyko to zwiękasza się, jeśli po urazie nie było odpowiedniej rehabilitacji. Powtarzające się kontuzje prowadzą do nawykowych skręceń, które w konsekwencji mogą być przyczyną zmian zwyrodnieniowych.
Dlatego zachęcam do wizyty w gabinecie fizjoterapeuty, który zajmuje się terapią manualną. Proszę nie czekać na wizytę u ortopedy, szkoda cennego czasu.
pozdrawiam,