Wynik scyntygrafii nerek

Scyntygrafia nerek, część opisu: indywidualna wartość funkcji nerki lewej w całkowitej czynności sekrecyjnej nerek wynosi ok 54%, natomiast nerki prawej ok 46%. Przepływ krwi przez nerki niesymetrycznie zachowany, obniżony przez nerkę prawą. Reszta ok. Czy to dobry wynik? Czy te procenty nie powinny rozkładać się 50/50? Jedna nerka jest mniejsza. Wszystkie wskaźniki są zbliżone wartościami, natomiast coś takiego: Rel. Rate %/min dla lewej nerki -1,5 a dla prawej aż -16,5. Czy to coś złego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania powinien być oceniony całościowo w odniesieniu do objawów klinicznych. Proszę udać się na wizytę do lekarza nefrologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.