Wynik scyntygrafii u starszej osoby

Witam , mam pytanie ponieważ moja babcia miala robiona scyntografie calego ciala i wynik brzmi: w scyntygrafii ciala wykonanej 48 godzin po podaniu diagnostycznej aktywnosci 131-1 uwidoczniono obszar rozproszonego ukladajacego sie linijnie gromadzenia radioznacznika w rzucie srodpiersia ( najpewniej przelyk) poza tym nie stwierdza sie ognisk patologicznego gromadzenia radioznacznika Chcialam zapytac czy oznacza to jakies zmiany nowotworowe lub niepokojace w obrebie przełyku czy to nic groznego

Witam serdecznie,

Interpretacja wyniku badania scyntygraficznego należy do lekarza zlecającego badanie, który na wynik ten skonfrontuję z obrazem klinicznym oraz innymi badaniami.
Dlatego sugeruję udać się do lekarza, który zlecał u Pani babci badanie w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.