Wynik seminogramu a możliwość problemów z poczęciem dziecka

Witam odebrałem właśnie wyniki seminogramu. Proszę o interpretację czy mogą być problemy z poczęciem dziecka. Dodam tylko że część ejakulatu skończyła poza próbnikiem. Wartości: liczba dni od ejak. 4 upłynnienie 50 objętość 3,0 pH 8 barwa mleczno-szara lepkość zwiększona aglutynacja brak koncentracja plemników w 1 ml 33 mln liczba plemników w ejakulacie 99mln ruch postępowy 15% ruch całkowity 30% ruch brak ruchu 70% żywotność 31% liczba plemników o prawidłowej budowie 16% Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Ilość plemników jest prawidłowa ale niestety co do ruchomości jest zbyt słaba i mogą wystąpić problemy w zapłodnieniu. Proponuję udać się do lekarza androloga lub urologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.