Wynik spirometrii a próba rozkurczowa

witam.czy jesli u pacjenta spirometria wyjdzie :wartosci spirometryczne w normie.To jesli go poddamy próbie rozkurczowej to zawsze ma ona wyjsc dodatnia?czy moze wyjsc ujemna?pozdrawiam.jestem takim przypadkiem.

Witam.

Po podstawowym badaniu spirometrycznym, próba rozkurczowa może wyjść ujemna bądź dodatnia. I nie jest to nic nadzwyczajnego.
Należy zastanowić się dlaczego tak się dzieje i przeprowadzić diagnostykę w celu ustalenia przyczyny.