Wynik stężenia PSA 2,7

Witam , mam wynik stężenia PSA 2,7 - czy jest czym się niepokoić? czy jest on w normie? Proszę o inf. Pozdrawiam Przemek l.36

Lek. Artur Jeliński Urolog

Sam wynik jest w normie dla ogolnej populacj,Ale sam w sobie be ze badania perctum jest bez wiekszego znaczenia .PSA nie jset markerem okreslojen choroby al e markerem specyficznym dla prostaty.wnioek z tegotaki ze mozna miec prawidlowy i mozna miec raka i odwrotnie podwyzszony nie wskazuje na chorobe

Wszystko zależy od tego z jakiego powodu było oznaczane PSA, i jaki był jego poziom wcześniej. Ogólnie mówiąc norma PSA wynosi do 4ng/ml, aczkolwiek nie jest jasno sprecyzowana dla tak młodych pacjentów jak Pan.