Wynik testoseronu a wypadanie włosów

Witam. Mam 51 lat, od 5 lat leczę się na niedoczynność tarczycy, biorę obecnie leki. Chciałabym się poradzić w sprawie mojego wyniku testosteronu, który wynosił 0,388 [ng/lm], gdzie norma dla kobiety wynosi 0,06-0,82. Nadmienić chciałam, że miałam nieleczoną tarczycę przez około 20 lat, czego też nie wiedziałam. Mój problem leży obecnie w tym, że mam bardzo przerzedzone włosy, dlatego też mój doktor zasugerował mi badanie testosteronu, po czym zlecił mi terapie przez okres pół roku, żeby sprawdzić, czy to pomoże.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

W przypadku wypadania włosów podłoże może być różne, aczkolwiek najczęściej jest to właśnie podłoże hormonalne. Proszę udać się na konsultację do lekarza dermatologa oraz ginekologa-endokrynologa, który wykona u Pani profil hormonalny. Zasadniczo po dokładnej analizie wyników i badaniu przedmiotowym można zalecić właściwe postępowanie.