Wynik testu alergicznego u 1,5-rocznego dziecka

Synkowi (1,5roku) wyszedł wynik testu alergologicznego w panelu X-Atopowym-30 na psa(e02/e05): klasa0, stężenie0.25. Synek jest też uczulony m.in.na mleko i białko jaja kurzego. Chcieliśmy kupić psa rasy cane corso italiano, pies były z nami w domu. Czy lepiej powstrzymać się z decyzją co do posiadania czworonożnego pupila? Dodam, że mąż jest również alergikiem na niektóre pyłki. Synek strasznie "ciągnie" do psów, jednak nie chcielibyśmy zrobić mu krzywdy lub pozbywać się później pupila.

Można najpierw zaobserwować jak dziecko reaguje na obecność psa w swoim otoczeniu - pies znajomych, sąsiadów; jeżeli nie będzie objawów alergicznych można pomyślec o zakupie własnego psa.