Wynik testu ciążowego a anoreksja

Witam. Mam 23 lata. Chorowałam na anoreksję przez prawie rok i przez ten czas, tzn. przez 8 miesięcy, nie miałam okresu. Po ośmiu miesiącach zaczęłam normalnie jeść, przytyłam. Wcześniej przy wzroście 174  cm ważyłam 46-47 kg, a teraz 56-57. Od stycznia do sierpnia brak okresu, od października dostałam normalny okres, taki jak wcześniej miałam. W następny miesiacu znów normalny, a w grudniu już nie dodam, że jem normalnie, nie spadam już z wagi. Ważę 56-57 kg i kocham się z chłopakiem od września prawie codziennie bez zabiezpieczenia, bo chcielibyśmy mieć dzidziusia. Zrobiłam przed chwilą test i wyszedł negatywny, czyli według niego nie jestem w ciąży. I teraz nie wiem, czy może dlatego, że zrobiłam go pod wieczór, a nie z samego rana, czy ta była anoreksja ma wpływ, że nie zajdę szybko w ciążę? Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc. Czy to może być ciąża czy skutki anoreksji i ciąży nie bedzie szybko.

Witam!

Z Twojego opisu wynika, że nadal masz masę ciała poniżej normy, a miesiączkowanie jest nieregularne (jak rozumiem, w listopadzie np. miałaś miesiączkę dwukrotnie). Zaburzenia cyklu miesięcznego w przebiegu anoreksji zmniejszają płodność.

Co do oceny wyniku testu ciążowego, to należy go wykonać zgodnie z zaleceniami producenta. Zdarza się, że testy wykonywane z moczu są ujemne mimo ciąży. Najbardziej wiarygodny jest pomiar HCG we krwi.

Byłoby dobrze, gdybyś skonsultowała się z ginekologiem. Przed decyzją o zajściu w ciążę warto wykonać niektóre badania laboratoryjne, przyjmować zestawy witamin zawierające kwas foliowy.

Z pozdrowieniami