Wynik testu ciążowego po 12 dniach od stosunku

Dzień dobry.
Mam pytanie w związku z zajściem w ciąże. 12 dni współżyłam z mężem, za trzy dni mam dostać miesiączkę, dzisiaj sobie zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywny i w związku z tym mam pytanie. Czy to możliwe aby nastąpiła pomyłka. Wprawdzie zawsze przed miesiączką bolą mnie piersi, ale na około brodawek pojawiły się dziwne guzki, tego wcześniej nie zaobserwowałam. Często oddaje mocz i mam ból podbrzusza. Też nie miałam wcześniej takich objawów, mam również dziwny śluz z pochwy taki biały no i temperatura 37.2. Nie wiem co o tym sadzić, sama już nic nie wiem.
Proszę o poradę.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Z Pani opisu wynika, że test ciążowy był wykonany po 12 dniach od możliwej daty koncepcji. Jeżeli był wykonany prawidłowo, to po takim czasie, jego wynik wydaje się prawdopodobny. Natomiast jeżeli podczas tych ostatnich 12 dni, były jeszcze inne sytuacje, podczas których mogło dojść do zapłodnienia, proponuję powtórzenie testu ciążowego, jeżeli nie będzie miesiączki w spodziewanym terminie.

Wymienione przez Panią objawy rzeczywiście mogą się pojawić przy zajściu w ciążę, ale nie są dla niej swoiste (występują również w innych stanach), dlatego nie służą do rozpoznawania ciąży. Natomiast myślę, że wskazana jest wizyta u ginekologa, ponieważ opisywany śluz może być przejawem infekcji w obrębie narządu rodnego (to by również mogło tłumaczyć bóle podbrzusza i częste oddawanie moczu) oraz warto by lekarz obejrzał, guzki piersi, o których Pani pisze.

Serdecznie pozdrawiam!