Wynik testu na boreliozę

Witam Mój tata otrzymał wynik testu na boreliozę: IgM: 6,107 BBU/ml (ujemny) oraz IgG > 30 BBU/ml (bardzo dodatni). Dodam, że był ugryziony przez kleszcza kilkakrotnie. Lekarz uważa, że wynik nie świadczy o boreliozie. Jeśli chodzi o objawy: zmęczenie, bóle stawów, tata zaobserwował rumień ale lekarz stwierdził że to półpasiec. Proszę o radę i kontakt do lekarzy którzy zajmują się tą chorobą.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Analizując sam wynik można powiedzieć iż nie świadczy on o obecnie trwającym świeżym zakażeniu. Nie mniej jednak w obliczu zgłaszanych objawów warto rozważyć leczenie antybiotykiem.