Wynik testu na Helicobacter Pylori u 21-letniej osoby

Witam, zrobiłam profilatycznie test na Helicobacter pylori i o to mój wynik: 1,82 U/ml .Wiem, że to wynik dodatki ? Czy wymaga to natychmiastowego leczenia? Czy może to zagrażać mojemu zdrowiu?

Wynik przeciwciał nie stanowi podstawy do włączenia leczenia eradykacyjnego. Wynik który Pani podaje świadczyć może jednocześnie o świeżej infekcji lub po przebytej w przeszłości.
Proszę wykonać test z kału na obecność antygenu H. pylori lub gastroskopię z testem ureazowym. Obydwa testy przeze mnie wymienione powinny być wykonane po 2 tygodniowej przerwie w przyjmowaniu leków tj. polprazol