Wynik testu na HPV i zabieg skrócenia szyjki macicy a planowanie ciąży

Witam. Jestem po testach na hpv. Niestety wyszło że mam 31 i 54. Aktualnie czekam na zabieg skrócenia szyjki macicy, wtedy tez bede miala okazje porozmawiac z lekarzem. Czy mogę prosić o informacje co dalej, co mogę zrobić? Planujemy z partnerem dziecko, czy to w czymś przeszkadza? Jak dalej z tym żyć? Pozdrawiam, Karolina

Lek. Tomasz Budlewski

Dokładniejszą odpowiedź na Pani pytania będzie można określić po wykonaniu badania wyciętej części szyjki macicy. Skrócenie szyjki macicy nie powinno wpływać na zapłodnienie. W czasie ciąży może być konieczne odpowiednie postępowanie ginekologiczne.