Wynik testu na różyczkę w 4 miesiącu ciąży

Witam, Jestem w 4 miesiącu ciąży, zrobiłam badania i test na rozyczke wyszedł mi dodatni na poziomie 64,4. W dzieciństwie nie chorowała na rozyczke. Co to oznacza? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Nie jestem w stanie udzielić informacji gdyż informacje które Pani podała są niewystarczające. Prosze podać wynik zarówno IgG jak IgM z jednostka i normą dla laboratorium. Jeśli wynik ten który Pani podała jest powyżej normy w IgM to świadczy to o swieżym zakażeniu i wiążę się z ryzykiem wystąpienia wad u płodu. Jeśli tylko IgG jest wysokie a IgM niskie to świadczy to o tym że przechorowała Pani różyczkę wcześniej (czyli teraz nie ma podwyższonego ryzyka w związku z zakażeniem tym wirusem)