Wynik testu na toksoplazmozę

Witam! Wyniki toxoplazmozy : IgG dodatni 93,0 iu/ml oraz IgM dodatni 1040,0 iu/ml. Co to oznacza? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatni poziom przeciwciał W klasie Igm oraz IgG świadczy o aktywnej chorobie. Jeśli występują objawy to należy wdrożyć leczenie. Proszę udać się do lekarza, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.