Wynik testu obciążenia glukozą 32-letniej osoby do analizy

Obciążenie glukozą 75 wyszło mi po 2h 151, ale nie wiem czy nie miało wpływu na to to że po 30min zobaczyłam na dnie w kubku nie wymieszaną do końca glukozę i wymieszałam resztę z wodą i wypiłam. Czy to mogło mieć wpływ na zawyżone wyniki? Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety tak,w takiej sytuacji test nie może być traktowany jako w pełni diagnostyczny.