Wynik testu obciążenia glukozą 39-letniej kobiety do analizy

Zrobiłam krzywą cukrową .Na czczo 103,natomiast po 2 godz (75 g) wynik 133. Czy wynik jest prawidłowy .

Dzień dobry,

Wynik na czczo jest nieco za wysoki. Norma to 70-99 mg%. Pani wynik przemawia za nieprawidłową glikemią na czczo, jest to stan przedcukrzycowy. Proszę wybrać się do diabetologa, który zaleci odpowiednie postępowanie mające na celu opóźnienie lub uniknięcie rozwoju cukrzycy w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz