Wynik testu obciążenia glukozą 55-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację wyników: Glukoza na czczo 5,6 mmol/l - norma 3,9 - 5,5 Insulina na czczo - 16,0 ulU/ml norma 2,6 - 24,9 Glukoza po obciążeniu 75 po 2 godzinach: glukoza 7,4 mml/l norma < 7,8 insulina po 2 godz 265,1 ulU/ml przekroczone wyniki cholesterolu całkowitego LDL Trójglicerydy kwas moczowy hgb ciała ketonowe 5 mg /dl w moczu

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki glukozy przedstawiają nieprawidłowa glikemii na czczo. Co do reszty wyników nie można się odnieść bez podania wartości. Na podstawie wyników, stanu Ogólnego wywiadu medycznego będzie można określić odpowiednie postępowanie. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.