Wynik testu obciążenia glukozą kobiety w ciąży

Witam. proszę o interpretację wyników. Jestem w ciąży. KRZYWA CUKROWA 2 PUNKTOWA 75 GR GLUKOZY Glukoza- 73 mg/dl Glukoza-120 minut po obciążeniu 75 gr glukozy- 179 mg/dl W domu robiłam sobie pomiar cukru i wyszedł w normie. Proszę o pomoc Czy mogę mieć cukrzycę? dziękuję bardzo Agnieszka

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak jak napisałam Pani w poprzednim zapytaniu - wynik w 2h po obciążeniu glukozą równy 179 mg/dl jest nieprawidłowy - od 180 mg/dl rozpoznawana jest cukrzyca. W razie wątpliwości związanych z pomiarami domowymi glikemii, które były prawidłowe, należy powtórzyć test obciążenia glukozą, z zastrzeżeniem, że musi być to 75g glukozy. Dalsze postępowanie należy omówić z ginekologiem prowadzącym ciążę.