Wynik testu obciążenia glukozą przy niedoczynności tarczycy

Mam pytanie dotyczące testu obciążenia glukozą 75. moje wyniki : glukoza na czczo: 80 mg/dl(70-99) po 1 godzinie 119, po 2 godz. 130 Insulina 11,2 uIU/ml(2,60, 24,9) po 1 godz 55,8 po 2 godz.71,7 dodam, że choruję na niedoczynność tarczycy, mam dużą nadwagę.Kiedyś lekarz bez badań stwierdził, że mam na pewno insulinooporność i brałam Glucophage. Przestałam, bo lek nic nie zmieniał. Wyniki hormonów mam dosyć dobre, TSH w granicach 1, biorę tyroksynę w dawce 100. Z góry dziękuję za analizę.

Wynik testu tolerancji glukozy jest w normie. Co do insulinooporności to oznaczenie insuliny nie decyduje o rozpoznaniu jednoznacznie. Jeśli ma Pani wieloletnią otyłość można wówczas z wysokim prawdopodobieństwem uznać, że występuje ona u Pani. Przyjmowanie metforminy bez towarzyszącej redukcji masy ciała i regularnej aktywności fizycznej tego stanu nie zmieni trwale a może wieść do rozwoju cukrzycy w przyszłości.