Wynik testu obciążenia glukozą u 26-latki

Witam. Proszę o przeanalizowanie wyników: Insulina "0" 12,1 ml Insulina po obciążeniu 75g glukozy 150,9 ml Glukoza na czczo 81,3 mg Glukoza po obciążeniu glukozą 75g 117,2 mg Bardzo proszę o interpretację wyników.

Wyniki wskazują na insulinooporność. Należy zatem zmienić nawyki żywieniowe - jeść częściej ale mniej (4-5 niewielkich posiłków na dobę) z ograniczeniem cukrów prostych i produktów o wysokim indeksie glikemicznym (w internecie znajdzie Pani odpowiednie tabele). Ważny jest też systematyczny wysiłek fizyczny (szybki spacer, pływanie, rower).
Pozdrawiam.