Wynik testu obciążenia glukozą u 29-letniej kobiety

Witam, proszę serdecznie o interpretację wyników[kobieta, ok. 30l., obciążenie: 75 g-gluk. dousnie]: GLUKOZA na czczo - 85 mg/dl, po 1h - 79 mg/dl, po 2 h - 82 mg/dl, INSULINA na czczo - 9,10 mU/l, po 1h - 47,60 mU/l, po 2 h - 49,70 mU/l. [Dodam, że 2 tygodnie temu wynik samej glukozy wyglądał tak: na czczo - 105mg/dl, po 1 h - 152mg/dl, po 2 h - 94mg/dl. Skąd ta robieżność? Dieta i inne czynniki te same. Różne laboratoria.]

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do diabetologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.