Wynik testu obciążenia glukozą w 28-tygodniu ciąży u 21-latki

Witam, chciałabym poprosić o zinterpretowanie wyniku po podaniu glukozy 75g w 28 tygodniu ciąży. Glukoza na czczo : 87,80 mg/dl Glukoza po 1 godz : 138,00 mg/dl Glukoza po 2 godz: 175,10 mg/dl Z góry bardzo dziękuje.

Witam
Wartość glikemii po 2h przekracza normę czyli 153mg/dl w przypadku ciężarnych. Na tej podstawie można rozpoznać cukrzycę ciążową. Konieczna konsultacja w Poradni Diabetologicznej, gdzie uzyska Pani zalecenia dotyczące dalszego postępowania.