Wynik testu PAPP-A w 15. tygodniu ciąży

Witam, mam problem.jestem w 15+4 tygodniu ciazy, mam 20 lat. Tydzien temu mialam pobierana krew PAPP-A na ZD u dziecka. Wczoraj do mnie zadzwonili z informacjami ze szpitala ze jest wysokie ryzyko, ze moje dziecko moze byc chore, wyszlo mi 1:140. Lekarz odrazu mnie zapytal czy chce amniopunkcje, aby dowiedziec sie czy dziecko jest zdrowe, czy chore. Zgodzilam sie, jade za dwa dni na zabieg. Czy wynik wyszedl naprawde bardzo zle ?

Wynik 1:140 jest tzw wynikiem pośrednim. Może Pani ewentualnie wykonać test z krwi NIFTY, ale przedłuży to diagnostykę o kilka tygodni, a w razie potwierdzenia wysokiego ryzyka trisomii i tak powinna Pani wykonać amniopunkcję. Pozdrawiam