Wynik THC w badaniu po wypadku samochodowym

Miałem wypadek samochodowy, zostałem przebadany na alkohol, gdzie wykazało, że jestem trzeźwy. W szpitalu lekarz stwierdził, że moje źrenice są prawidłowe , nie jestem pod wpływem środków odurzających. Po dwóch miesiącach przyszły wyniki badania krwi na narkotyki i okazało się, że mam THC 13,4. Nigdy nie brałem narkotyków oprócz tego nie palę papierosów, nie wiem co myśleć o tych badaniach i wynikach.Nie leczyłem się na żadne schorzenie, nie biorę leków, byłem tylko bardzo zdenerwowany.Pomocy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno określić w jakim mechanizmie THC przedostało się do krwiobiegu. Mogło do tego dojść m.in na skutek spożycia pokarmów, które mogły zawierać THC.