Wynik TK głowy 64-latka do analizy

BadanieTK głowy wykazało:widoczne są okołokomorowo obszary obniżonego pochłaniania o cechach leukoarajozy i ogniska hypodensyjne o charakterze zmian degeneracyjnych naczyniopochodnych. ponadto zwapnienia w wewnątrzczaszkowych odcinkach tętnic dogłowowych, zwapnienie w prawobocznej części mostu o śr.0,4cm. Co to wszystko znaczy , na wizyte u neurol. oczekuje do 3-ch m-cy jestem po usunięciu ogniska meta lewego płata ciemieniowego 2002-widać jest :loża pooperacyjna, bez cech wzn. miejsc. Proszę.

Wg przedstawionego opisu w obrębie mózgu nie ma zmian o charakterze przerzutów. Opisane zmiany naczyniopochodne są najprawdopodobniej konsekwencją chorób internistycznych a szczególnie układu sercowo- naczyniowego ( np. nadciśnienie tętnicze, hipecholesterolemia, cukrzyca, miażdzyca). Należy skupic się na leczeniu tych chorób i spokojnie poczekac na konsultację neurologiczną.