Wynik TK jamy brzusznej 24-letniej osoby

Chory miał robione tk jamy brzusznej, ktore wykazalo powiekszone wezly chlonne od 18 do 30 mm, we wnece watroby, okołoaortalnie itp. Wywiad chorobowy: zapalenie watroby i marskosc o etiologii HCV, leczenie interferonem 2 leki. Tk powtorne po 3 miesiacach wykazalo brak progresji i remisji. Minelo 8 miesiecy, brak objawow, chory sie czuje dobrze. Czy mozna wiec wykluczyc, ze skoro wezly nie rosna i jest ich tyle samo, to mozna wykluczyc chorobę nowotworową? Czy to spowodował np. Interferon?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest odpowiednia dalsza obserwacja. Wykluczenie choroby nowotworowej w tym momencie jest niemożliwe, tym bardziej że występuję HCV. Proponuję udać się do lekarza hepatologa lub lekarza chorób zakaźnych w celu ustalenia odpowiedniego dalsze postępowania.