Wynik TK jamy brzusznej 41-latki
Witam. Wczoraj odebrałam wynik z TK jamy brzusznej : wątroba bez cech powiększenia i bez zmian ogniskowych. Cechy stłuszczenia miąższu native 40 jH, faza tętnicza 80-90 jH. Nie mam pojęcia co to znaczy i jestem przerażona tym co wyczytałam w internecie. Dlatego błagam o pomoc. Ponadto w wyniku zapisano, że pęcherzyk żółciowy jest wypełniony , bez cech kamicy, tylko problem w tym , że posiadam pęcherzyka od 10 lat. jak to możliwe??

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Stłuszczenie miąższu wątroby jest skutkiem nadmiernego odkładania się złogów tłuszczu w komórkach wątroby. Wśród przyczyn stłuszczenia znajdują się: nadmierne spożycie alkoholu, nieprawidłowa dieta. A propos pęcherzyka żółciowego - konieczna jest ponowna ocena skanów tomografii.