Wynik TK jamy brzusznej 53-letniej osoby do analizy

Witam,proszę o interpretacje części wyniku TK j.brzusznej pogrubienie nadnercza lewego na pograniczu trzonu i odnogi przyśrodkowej do 12mm o ujemnej densyjności w fazie natywnej około -12j.H.Dyskretne guzkowe pogrubienie odnogi przyśrodkowej nadnercza prawego do 7mm szerokości również wyjściowo o niskiej densyjności poniżej 10j.H. Silnie hiperdensyjna struktura wielkości ok 7mm w miednicy pośrodkowo - uwapniony węzeł kreski? Na pograniczu szyjki i głowy kości udowej struktura torbielowata 15mm

Aleksander Ropielewski

Takie wartości zmian w nadnerczach zwykle wskazują na zmianę o charakterze łagodnym, jednak ostateczną pewność można mieć po wyniku badania histo-patologicznego.