Wynik TK klatki piersiowej 64-letniej osoby do analizy

Wynik TK kl. pier, 64 lata, palacz, spawacz, 3 miesiące po infekcji górnych dróg odd: w segm. 1 i 2 pp widoczne zmiany drobnoguzkowo-włókniste-poswoiste i pęcherze rozedmowe do 12 mm wielkości; w seg 8 pp drobny, 5mm podopłucnowy guzek, w seg 10 pp widoczne dwa guzki wielkości 5 i 6 mm, w seg 10 lp drobny, 8mm podopłucnowy guzek, reszta ok, jeszcze przepuklina rozworu przełykowego 51x68 mm. Czy to są zmiany nowotworowe?

Witam serdecznie,

Przyczyn opisanych zmian w badaniu TK jest wiele. Postawienie diagnozy należy do lekarza. Dlatego proszę udać się na konsultację do lekarza zlecającego badanie lub pulmonologa, który na podstawie wyników badań, w tym badania TK, badania podmiotowego, przedmiotowego, obrazu klinicznego postawi rozpoznanie oraz ustali dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.