Wynik TK kręgosłupa 37-latki

wynik badania Tk. kręg C Badanie wykonano warstwami 2,5 mm, skaningu przeglądowym w płaszczyznach równoległych do płytek granicznych na poziomach C1-C7. Zniesiona lordoza kręgosłupa szyjnego. Niespojenie łuku trzonu Th1-wada rozwojowa? Na poziomnie C2/C3 niewielkie, centralne uwypuklenie krążka m/kręgowego, z inpresją na worek oponowy. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Gruchoł tarczowy niejednorodny, z obecnością zmian ogniskowych, największe , hipodensyjne ognisko po stronie lewej z ucickiem.z uciskiem tchawicy śr. ok. 30mm oraz zwapnień, największe pośrodkowo śr. ok. 11 mm -do oceny USG.

Aleksander Ropielewski

Wynik badania opisuje zmiany w kręgosłupie szyjnym, które mogą powodować dolegliwości bólowe. Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą w celu doboru odpowiednich ćwiczeń, które pomogą wzmocnić kręgosłup i zwiększyć lordozę szyjną. Odnośnie guzków w tarczycy proszę wykonać badanie USG i TSH we krwii oraz skontaktować się z endokrynologiem.