Wynik TK kręgosłupa u 52-latki

wynik tk kręgosłupa bez kontrastu . badanie wykonano w odcinku L1-S2, uwidaczniając obecność niewielkich brzeżnych zmian zwyrodnieniowych.Zwężenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5-S1,z obecnością w jej obrębie gazu-fenomen vacum. Na poziomie L5-S1 stwierdza się obecność przepukliny tylno-przyśrodkowej lewobocznej,wpuklającej się dokanałowo na głebokość do 5mm. Cechy niewielkiej przepukliny tylno-pośrodkowej zauważalne są także na wysokości L2-L3. Szerokość kanału krągowego zachowana , bez

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie podała Pani pełnego wyniku, co właściwie uniemożliwia pełną interpretację. Ponadto wynik powinien zostać oceniony w oparciu o dane kliniczne. Mówiąc ogólnie, wszystkie opisane nieprawidłowości wskazują na zmiany degeneracyjno-zwyrodnieniowe.