Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik TK po usunięciu raka pęcherza moczowego

Witam moj tata jest po usunieciu raka pecherza 6 misiecy temu w wyniku badaniaTK Z LIPCA tego roku wynik badania:Wynik stan po usunieciu raka pecherza moczowego,watroba niepowiekszona w jej miaszu liczne ogniska hypodensyjne-metastatyczne (ok 14 mm,najwieksze w seg 5 o wymiarach 40X37mm pozotale o srednicy 20 mm bylismy z wynikiem tym u onkologa....zrobil jeszcze jakis dodatkowe wyniki tacie i kazał przyjsc za miesiac na wizyte, pytanie brzmi czy nie potrzebna jest chemioterapia?
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Aleksander Ropielewski Stażysta/Rezydent, Kraków
79 poziom zaufania

Aby rozpocząć chemioterapię konieczna jest biopsja zmian przerzutowych wątroby oraz ocena stanu ogólnego pod kątem możliwości wprowadzenia chemioterapii. Nie wiem jakie leczenie przyjmuje obecnie tata. Możliwe, że nie ma konieczności jego poszerzania.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety