Wynik TK wątroby 67-letniej osoby do analizy

Witam, badanie TK z opisem: Wątroba niepowiększona z kilkoma zmianami ogniskowymi:-segm 2.7mm -8mm podprzeponowo 8 mm najpewniej torbiel,- segm.6.18mm i segm.4a20mm zmiany hypodensyjne nie ulegające istotnemu wzmocnieniu w fazie miąższowej/zmiana w segm6 w fazie urograficznej jest izodensyjna/obraz TK nie pozwala na jednoznaczne określenie charakteru zmiany.Nerki to: - część środk.torbiel cienkościenna70mm, w wardze przedniej7 mm, i w dolnym biegunie torbiel korowa6mm. Proszę o interpretację.

Witam,

Zmiana w segmencie 6 wątroby wymaga dalszej diagnostyki. Proponuję wykonać badanie USG jamy brzusznej i po nim rozważyć wykonanie badania MR z lekarzem prowadzącym, mającym dostęp do wszystkich wyników badań.
Pozostałe zmiany ogniskowe w wątrobie to najprawdopodobniej torbiele - łagodne.
Zmiany w nerkach - torbiele - łagodne.