Wynik TK wątroby a ryzyko zezłośliwienia zmian w wątrobie

Czy zmiany w wątrobie mogą wchłonąć się ? zezłośliwieć ? czy zwykłe usg w przyszłości jest w stanie określić charakter zmian ? czy można to leczyć farmakologicznie? TK : Wątroba niepowiększona, stłuszczenie małego stopnia.W segmencie 8 widoczne są dwie drobne hipodensyjne zmiany ogniskowe najpewniej torbiele proste o średnicy 2 i 6 mm nie ulegające wzocnieniu pokontrastowemu.

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Zmiany nie zagrażają zdrowiu. Mogą się one wchłonąć.