Wynik toksoplazmozy w 6 tygodniu ciąży

Witam, dzis odebralam wyniki toksoplazmozy i jestem zaniepokojona.... jestem w 8 tygodniu ciazy a wyniki wyszly nastepujace: IgG(×41)>650 iu/ml IgM(×45)6,04 coi wynik:dodatni prosze powiedzieć co to oznacza?... wizyte u mojej Pani Doktor mam dopiero we wtorek...

Wysoki poziom IgG świadczy o przebytej infekcji. Aby odpowiedzieć na pytanie czy jest to " dawna czy świeża" infekcja wskazane jest ocenienie awidności w grupie przeciwiał IgG.