Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik tomografii komputerowej - co dolega mojemu synkowi?

Witam :) Robiłam ostatnio synkowi (ma 7 lat) tomografię komputerową, bo narzekał na częsty ból głowy i ma nierówną głowę z jednej strony, ma takie uwypuklenie. Wynik tomografii jest taki: struktury mózgowia nie wskazują zmian w badaniu tk. układ komorowy ustawiony pośrodkowo, nieposzerzony. Dyskretne asymetria rogów przednich i trzonów komór bocznych. Przewody słuchowe wewnętrzne nieposzerzone, symetryczne. Łańcuch kosteczek słuchowych obustronnie zachowany. Niewielkie przyścienne zgrubienia śluzwkowe w objętej fragmentarycznie zatoce szczękowej prawej - jak w przebiegu procesu zapalnego. Komórki sitoe, zatoki czołowe i zatoka klinowa prawidłowo powietrzne. Przyrost błony śluzowej małżowiny nosowej środkowej i dolnej po stronie prawej. Skrzywienie przegrody kostnej nosa w lewo. Byłam dzisiaj z dzieckiem u lekarza rodzinnego i pani doktor dała nam skierowanie do poradni neurologicznej i laryngologicznej. Proszę o napisanie, co dolega mojemu synkowi, bo wizytę w poradniach mam dopiero za miesiac, a jestem bardzo niespokojna. Czy to coś poważnego? Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Dziękujemy za zadanie pytania i odwiedzenie naszego serwisu.

Niestety nie możemy odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ dotyczy ono interpretacji wyników badań. Rzetelna interpretacja wyników nie jest możliwa bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania Twojego synka.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Życzymy dużo zdrowia.

Z poważaniem,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy