Wynik tomografii komputerowej głowy - co on oznacza?

Witam. Odebrałam dzisiaj wynik tomografii komputerowej następującej treści: Mózgowie bez zmian ogniskowych. Przestrzenie płynowe śródczaszkowe prawidłowe. Struktury pośrodkowe nieprzemieszczone.Na skanach w oknie kostnym zmian patologicznych nie stwierdza się. Sklerotyczna przebudowa struktury kostnej wyrostka sutkowatego oraz piramidy kości skroniowej prawej. Martwi mnie ostatnie zdanie. Czy mogłabym dostać odpowiedź, co ono oznacza? Wizytę u neurologa mam dopiero w końcu lutego. Robiłam również badanie ENG, które wykazało oczopląs z niewielką przewagą strony prawej. Czy wszystko to jest ze sobą powiązane? Czy mam się czym martwic?Chciałabym wiedzieć, co to wszystko oznacza i co mi jest? Badania robię, ponieważ mam zawroty głowy. Badania z krwi i moczu wyszły wszystkie dobrze. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Monikaa

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Sklerotyzacja jest to przewlekły proces patologiczny, w wyniku którego dochodzi do zarastania struktur upowietrznionych, np. komórek powietrznych wyrostka sutkowatego czy też struktur znajdujących się w piramidzie kości skroniowej. Częstą przyczyną tego stanu jest przewlekły stan zapalny tej okolicy, jednak może to też wiązać się z innymi chorobami układowymi. Konieczna będzie dalsza opieka otoneurologiczna i otolaryngologiczna.

Objawy, które Pani prezentuje, czyli zawroty głowy z oczopląsem, są zapewne związane ze sklerotyzacją. Leczenie jest bardzo trudne i, niestety, często tylko objawowe. Ale proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.