Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik transglutaminazy tkankowej anty tGt w klasie IgA

Mam pytanie mój wynik transglutaminazy tkankowej anty tGt w klasie IgA to 124 co chyba wskazuje na celiakię, jednak podczas biobsji jelita wyszlo ze kosmki są prawidłowej budowy podczas badania gastroskopem bylam juz 3 tyg na diecie bezglutenowej. Lekarz potwierdza celiakie ale czy mam ją napewno?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Aleksandra Witkowska
79 poziom zaufania

proponuję pozostać przy diagnozie lekarza prowadącego i stosować dietę bezglutenową jeżeli jest po niej widoczna poprawa.

umów wizytę 0

Badaniem rozstrzygającym jest badanie mikroskopowe kosmków jelitowych. Jeśli istnieją wątpliwości- na przykład ma Pani kliniczne objawy celiakii i wskazujące na nią badania krwi, a w wyniku badania kosmków nie ma zmian, można wykonać endoskopię kapsułkową i ocenić błonę śluzową całego jelita. Więcej informacji na naszej stronie www.melitamedical.pl

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety