Wynik TSH a brak miesiączki

Witam, byłam z moim wynikiem TSH (0.225) u endokrynologa lekarka zrobiłam USG i stwierdziła że jest wszystko w normie z tarczycą i nie wymaga leczenia a ja od 2 miesięcy nie mam miesiączki wiec jaka może być przyczyna ?

Witam Panią,

Ma Pani zmniejszone stężenie TSH, radziłbym oznaczyć sobie poziom fT3 i fT4 celem ustalenia konieczności leczenia. Obniżony poziom TSH może wskazywać na pierwotną nadczynność tarczycy, być może subkliniczną lub dużo rzadziej niedoczynność przysadki i wtórną niedoczynność tarczycy. Po uzyskaniu dodatkowych wyników badań proszę udać się do swojego lekarza celem ustalenia, czy w Pani przypadku konieczne jest leczenie. Jeśli termin miesiączki będzie się przesuwał trzeba będzie wykonać dodatkowe badania hormonalne, bo ciąże jako przyczynę braku miesiączki z pewnością Pani wykluczyła?

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz