Wynik TSH a niskie libido

witam, od paru lat nie mam ochoty na sex. Zrobiło się to bardzo męczące bo zaczęło psuć mój związek małżeński więc poszłam do psychologa. Pani zaleciła mi zrobić najpierw badania TSH. Zrobiłam i wynik to 7,61. W tej chwili przyjmuje EUTHYROX 50 od miesiąca ale rezultatu nie widzę jestem nadal zmęczona, wypadają mi włosy,jestem nerwowa, mam straszny trądzik no i co najważniejsze nadal uciekam od sexu. Co powinnam zrobić błagam o pomoc. Czy dawka leku jest za mała? czy nadal chodzić do psychologa?

Proszę powtórzyć oznaczenie TSH, jeśli jest powyżej normy, oznacza to , że dawka leku jest zbyt mała. Biorąc pod uwagę inne opisywane przez Panią objawy będzie zapewne konieczna dalsza ocena endokrynologiczna - trzeba oznaczyć stężenia kilku dodatkowych hormonów. Dopóki nie ureguluje Pani gospodarki hormonalnej, to wizyty u psychologa mogą okazać się mało skuteczne, jeśli chodzi o Pani problem.

Z poważaniem,

Marek Derkacz