Wynik TSH a pozytywny test ciążowy

Witam, Proszę o interpretację wyników: wyniki badań z czerwca: tsh:5,900 mU/l po zażywaniu leku Eutyrox dawka 50 wyniki z września: tsh: 3,750 mU/l po zażywaniu leku Eutyrox dawka 75 wynik z października: tsh: 5,0 mU/I Od kilku dni spóźnia mi sie mieszączka, test ciążowy wykonany w domu pokazał wynik pozytywny. Czy to możliwe ,że ciąża podniosła poziom tarczycy. Co muszę teraz robić? Czy ciąża nie jest zagrożona? Po rozmowie z endokrynologiem zapamiętałam ze tsh powinno być niższe niź 2,5...?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
1. Ciąża nie ma wpływu na poziom hormonów tarczycy.
2. Ponieważ test ciążowy jest pozytywny, powinna Pani skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu potwierdzenia ciąży. Następnie powinna Pani udać się do specjalisty endokrynologa, który zleci właściwe badania (TSH, hormony tarczycy) i ewentualnie zmodyfikuje dawkowanie Eutyroxu.
3. TSH w pierwszych dwóch trymestrach ciąży rzeczywiście nie powinno być wyższe niż 2,5 - dlatego też najpewniej konieczne będzie podwyższenie dawki Eutyroxu.