Wynik TSH - dlaczego się obniżył?

Witam! Proszę o interpretację wyniku TSH. W marcu 2009 roku zrobiłam to badanie i wynik wyszedł TSH - 0,942 uIU/ml, teraz, w styczniu 2010 roku, zrobiłam ponownie i wynik był TSH - 0,787 uIU/ml. Zastanawia mnie fakt, dlaczego wynik spadł, a lekarz zapytał mnie, czy lecz.ę się na tarczycę? Na tarczycę się nie leczę. Nadmieniam, że bardzo często boli mnie głowa na prawej półkuli i staram się zajść w ciążę. Będę wdzięczna za odpowiedź i z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Oba wyniki są prawidłowe, a różnica między nimi jest niewielka, biorąc pod uwagę odstęp czasu. Takie wahania są fizjologiczne. Nie ma Pani powodu do niepokoju.

Pozdrawiam