Wynik TSH na poziomie 4,07

Mam pytanie odnośnie badania TSH które wyszło że mam 4,07 ulU/ml , czy tj prawidłowa norma , czy to można już mówić o lekkiej niedoczynności ., czy mam zrobić dodatkowe badanie tarczycy .

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie podano w poście norm (norma może się nieco różnić w zależności od sposobu badania w laboratorium i z reguły jest podana razem z wynikami). Zakładam że jest to górna granica zakresu. Nie można jednak mówić tu o niedoczynności bez obrazu klinicznego oraz innych badań. Dla zróznicowania z jakim stanem mamy do czynienia można oznaczyć stężenia wolnych hormonów tarczycy-fT3 i fT4. Pozdrawiam